یک عضو کمیسیون عمران: احداث خطوط HOV به سرنوشت اتوبان صدر دچار نشود

30 خرداد 1396

یک عضو کمیسیون عمران گفت: اگر درباره احداث خطوط HOV (خطوط ویژه تردد خودروهای چندسرنشین) که قرار است توسط شهرداری در اتوبان نیایش و مسیر شمال به جنوب اتوبان امام علی(ع) اجرایی شود مطالعات مختلف اجتماعی و شهری نشود، مشکلی از مشکلات ترافیکی شهر حل نخواهد شد.

 

شهرام کوسه غراوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تصمیم جدید شهرداری در احداث خطوط ویژه تردد خودروهای چندسرنشین تا این لحظه به اطلاع کمیسیون عمران رسانده نشده است.

 

نماینده مردم مینودشت در مجلس تاثیرگذاری پروژه‌های شهری - ترافیکی شهرداری تهران را پایین توصیف کرد و گفت: انتظار عموم این بود طی ۱۲ سال مدیریت شهردار تهران با اجرای پروژه‌های عمرانی - شهری از جمله دو طبقه کردن اتوبان صدر از بار ترافیکی پر حجم تهران کاسته شود اما ضعف اجرایی مدیران شهرداری تهران و کارشناسی‌های غیرواقعی آنان ترافیک شهر را در سراسر شهر توزیع کرد.

 

وی ادامه داد: بخشی از مدیریت شهر، آگاهی‌بخشی و آموزش مردم است، وقتی این مسئله در اولویت کاری شهرداری تهران قرار ندارد خیلی طبیعی است که موتورسیکلت‌ها به صورت معکوس در معابر تردد کنند و فراوانی خودروهای تک سرنشین اتفاق بیفتد. همه این معضلات در مدیریت ضعیف مسئولان شهر ریشه دارد. رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی و بی‌توجهی به ایمنی علاوه بر تهران در شهرهای بزرگ شیوع دارد. تا فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام نشود مشکلات شهر همچنان تداوم خواهد یافت.

منبع: ایسنا

 


647
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش