رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: ابلاغ دستورالعمل طرح های ویژه ترافیکی مراسم ارتحال

9 خرداد 1396

دستور العمل اجرای طرح های ویژه ترافیکی مراسم ارتحال امام (ره ) به استان ها و شهر های همجوار تهران ابلاغ شد.

سردار تقی مهری در جلسه کمیته هماهنگی طرح های ترافیکی ارتحال امام خمینی (ره) و عید فطر ، افزود: پارکینگ های نزدیک مرقد حضرت امام سازماندهی شده است و طرح ترافیکی تابستان نیز مقارن با عید سعید فطر اجرا می شود.

مهری اظهار کرد: مراسم امسال ارتحال امام راحل با ماه مبارک رمضان مقارن شده است و این مراسم ، متفاوت برگزار می شود ؛ چرا که ساعت اجرا به بعد از ظهر منتقل می شود و مردم از قم، استان مرکزی و البرز به این مراسم می آیند بنابراین در حوزه درونشهری وشهرداری تهران اقداماتی دراین زمینه انجام شده است.

**کاهش 9 درصدی کشته ها در طرح نوروزی

سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: در طرح نوروزی از نظر وضعیت کشته ها در سال 92 افزایش و از آن سال به بعد روند کاهشی داشته ایم؛ به گونه ای که در طرح نوروزی امسال در درون شهری 29 تن ، یعنی 14 درصد، برون شهری، 60 تن، معادل هشت درصد و در مجموع 9 درصد ، آمار کشته شدگان تصادف گزارش شده است.

وی ادامه داد: بیشترین آمار کشته ها مربوط به استان های هرمزگان، سیستان بلوچستان شمال ،سمنان، خراسان رضوی و کرمان شمال گزارش شده است .

حمیدی افزود: در طرح نوروزی امسال واژگونی خودرو، یک درصد کاهش داشت که می تواند شروع خوبی باشد چون لغزندگی سطح راه ها باعث واژگونی می شود که با وجود لغزندگی ها، واژگونی ها کمتر اتفاق افتاده است.

سردار حمیدی اضافه کرد: 68 درصد تصادفات در طرح نوروزی متعلق به سواری ها بود و تخطی از سرعت مطمئنه 21 درصد و عدم توجه به جلو 5/31 درصد گزارش شد.

وی اضافه کرد: بیشترین تصادفات در محدوده 30 کیلومتری شهرها (59 درصد )است که باید به حداقل برسد . جاده های اصلی 63 درصد تصادفات و ساعت 12 و هشت شب به ترتیب معادل 28 و 24 درصد بیشترین ساعت تصادفات را به خود اختصاص داده است .

رئیس پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: یک هزار و 500 نیروی کمکی و یک هزار دستگاه خودرو کمکی به نیروهای ما اضافه شد که اگر این خلاءها در اول سال برنامه ریزی شود شاهد کاهش تلفات خواهیم بود.

حمیدی با اشاره به استفاده از سامانه سپهتن در طرح نوروزی امسال اضافه کرد: تمام ناوگان اتوبوسرانی کشور مجهز به این سیستم شد که ایمنی را افزایش داد و میزان تخلفات را کاهش داد از این طریق شدت حوادث را کنترل کردیم که منجر به کاهش تعداد فوتی ها شد.

حمیدی به توقفگاه های بین راهی در طرح نوروزی امسال اشاره کرد و افزود: این توقفگاه ها حداقل هزینه را برای مردم دارد که کاهش واژگونی ها به دلیل استقرار این توقفگاه ها بود و باید توسعه یابد.

وی به مراسم عید فطر اشاره کرد و گفت: یک هفته مانده به عید فطر ،جلسه ای دیگر برگزار می شود.

وی همچنین به این نکته هم اشاره کرد که در ایام هفته آینده شاهد سفرهای متفاوت در محورهای شمالی خواهیم بود که باید عملیات اجرایی در سطح جاده ها متوقف شود.

حمیدی همچنین خاطرنشان کرد: تاریخ پیشنهادی طرح تابستانی ما از اول شهریور تا ابتدای مهر امسال است .

منبع: ایرنا


689
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش