به گزارش ایسنا، مهندس رضا صادق دوست ضمن اعلام خبر فوق، دستورالعمل اجرایی ابلاغ شده به شرکت یادمان سازه را شامل آن دسته از پل هایی دانست که امکان حذف درزهای انبساط در آنها فراهم است.

3 خرداد 1396

وی با بیان آنکه اولویت بندی اجرای عملیات حذف درزهای انبساط در این پل ها براساس معیارهایی همچون هزینه های اجرایی، میزان نشت و خرابی درز، سهولت اجرا، اهمیت ترافیکی و همچنین پیام های مردمی دریافت شده است، یادآور شد: مطالعات کارشناسان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران نشان می دهد درزهای انبساط پل ها، عامل اصلی بسیاری از مشکلات سازه ای و ایمنی بهره برداران به ویژه پل های چند دهانه است.

 

مدیر گروه مقاوم سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، با اشاره به برگزاری کارگاه های مهندسی ارزش در جهت رفع مشکلات ناشی از آسیب درزهای انبساط، تلاش برای حذف این اجزا در پل ها را خروجی مثبت این کارگاه ها دانست و افزود: اولویت بندی پل هایی که می توانند بهترین انتخاب برای اجرای این پروژه باشند، در کمیته های فنی انجام شده است.

 

بنابراعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی، به گفته مهندس صادق دوست، حذف درزهای انبساط نتایجی همچون کاهش آلودگی های صوتی، روان شدن ترافیک، افزایش ایمنی بهره برداران و همچنین حذف هزینه های مربوط به تعمیر و تعویض اجزای فوق را به دنبال خواهد داشت.

منبع: ایسنا


712
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش