افتتاح 20 پروژه عمرانی در منطقه 21 تهران بزرگراه شهر و ساختمان تهران

25 اردیبهشت 1396

شهردار منطقه 21 از افتتاح 20 پروژه عمرانی، ترافیکی، ورزشی و فرهنگی و اجتماعی با در نظر گرفتن معماری ایرانی اسلامی در سطح این منطقه خبر داد و افزود: با افتتاح این پروژه‌ها گام موثری در افزایش سرانه‌های خدماتی منطقه 21 برداشته شده و شهروندان این منطقه می‌توانند از امروز از پروژه‌های افتتاح شده استفاده کنند.

 

 جمال بافرانی در آیین افتتاح 20 پروژه منطقه 21 گفت: طی سنوات گذشته پنج تقاطع فرامنطقه‌ای در منطقه 21 احداث و به بهره برداری رسیده، این در حالیست که این پروژه‌ها بورد فرامنطقه‌ای دارند به شکلی که مسافران 9 استان که از منطقه 21 عبور می‌کنند می‌توانند از این تقاطع‌ها استفاده کنند. بی تردید با بهره برداری از این تقاطع‌ها گام موثری در تسهیل عبور و مرور منطقه و مسافران عبوری برداشته شده است.

 

وی افزود: این تقاطع‌ها در سه سطح زیرگذر، روگذر و روی سطح اجرایی شدند. در سال‌های گذشته با توجه به حجم ترافیک چهارراه ایران خودرو شهروندان برای عبور از این چهارراه وحشت داشتند اما امروز در این محدوده هیچ ترافیکی وجود ندارد به شکلی که عبور از چهارراه ایران خودرو برای شهروندان جذاب شده است.

 

وی در تشریح اقدامات انجام شده در سطح منطقه 21 به بافت مسکونی و صنعتی این منطقه اشاره کرد و افزود: پروژه عظیم و بی نظیر پل‌های کاروانسرا سنگی 1 و 2 در بزرگراه‌های لشگری، فتح، شهید فهمیده، شهید همت و شهید خرازی ارتباطی منطقی و موثر فراهم کرده است. به شکلی که علاوه بر تسهیل عبور و مرور شهروندان در میزان حجم ترافیک نیز تاثیر بسزایی داشته است.

 

وی ادامه داد: امروز مسافرینی که به تهران مراجعه می‌کنند دیگر نیازی نیست که به بزرگراه‌های ستاری و جناح وارد شوند، بلکه از طریق پل‌های کاروانسرا سنگی 1 و 2 می‌توانند بدون اتلاف وقت از تهران عبور کنند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به افتتاح پروژه تقاطع بزرگراه فتح ورودی شهر قدس ظرف ماه‌های آینده اشاره کرد و افزود: با افتتاح این پروژه در منطقه 21 هیچ نقطه ترافیکی باقی نخواهد ماند و محدوده‌ای وجود نخواهد داشت که شهروندان برای عبور و مرور در آن سردرگم شوند.

 

وی همچنین افتتاح بوستان ویژه بانوان و نخستین پارک ویژه ترافیک در منطقه 21 را از پروژه‌های شاخص سال‌های گذشته در منطقه خواند و افزود: کانال‌ها و راهروهای عبوری برای هدایت سیلاب‌های ناشی از سرریز رودخانه کن در منطقه 21 طراحی شده که از جمله آنها می‌توان به کانالی به طول 1700 متر، ارتفاع دو و نیم متر و عرض پنج متر اشاره کرد که آب ناشی از سرشاخه‌های رودخانه کن پس از ورود به منطقه 21 را ساماندهی می‌کند. به شکلی که دیگر امروز نگرانی در حوزه سیلاب‌ها وجود ندارد.


607
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش