معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری ها : ظرفیت‌های توسعه 347روستا در سه استان شناسایی شد

17 اردیبهشت 1396

معاون امور دهیاری ها یسازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: ظرفیت‌های توسعه در 374 روستای استان‌های پایلوت شامل لرستان ،آذربایجان‌شرقی و کرمان شناسایی شد.

ظرفیت‌های توسعه 347روستا در سه استان شناسایی شد

سعیدرضا جندقیان افزود: اقدامات صورت گرفته یاد شده در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در مناطق روستایی کشور بوده و شناسایی این ظرفیت توسعه در 374 روستای استان‌های پایلوت لرستان (109 روستا)، آذربایجان‌شرقی (100 روستا) و کرمان (165 روستا) انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به واگذاری مسئولیت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در سه استان آذربایجان شرقی، لرستان و کرمان به وزارت کشور، در اولین گام، اقداماتی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های مرتبط در این سه استان پایلوت انجام گرفت .

جندقیان در مورد اقدامات انجام شده دراین روستاهای این سه استان گفت: تدوین شاخص‌ها، محورها و ظرفیت‌های توسعه روستایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و ابلاغ به استانداری‌ها،بازدید و تکمیل اطلاعات 374 روستای هدف در سه استان منتخب در قالب 39 نفر روز بازدید میدانی و تقسیم‌بندی اطلاعات روستاهای هدف در قالب سه محور کشاورزی، صنعت و خدمات (با محوریت گردشگری) از این جمله است.

وی اضافه کرد:اعلام فهرست روستاهای دارای ظرفیت اقتصادی به وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ارایه مشاوره تخصصی و مساعدت‌های لازم و ابلاغ اطلاعات طبقه‌بندی شده روستاهای هدف به استانداری‌های ذیربط برای انجام هماهنگی‌های لازم و بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسی و اجرایی دستگاه‌های ذیربط استانی برای فعال کردن ظرفیت‌های شناسایی شده در روستا از دیگر اقدامات انجام شده این جوزه است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تصریح کرد: همچنین اخذ طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها برای ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها و رونق کسب و کار در مناطق روستایی و تخصیص تسهیلات ارزان قیمت (با کارمزد هشت درصد با دوره بازگشت چهار سال) به طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها نیر از اقدامات انجام شده است .

وی اعلام کرد: معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در دولت یازدهم، در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رویکردها و راهبردهایی را در دستور کار برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های خود در نواحی روستایی قرار داده است.

جندقیان افزود: در این راستا برنامه‌ریزی‌ لازم برای آسیب‌شناسی و شناسایی نقاط ضعف، قوت، تهدیدها و فرصت‌ها در حوزه روستایی انجام و اقدامات اجرایی در خصوص شناسایی ظرفیت‌های توسعه در روستاهای کشور انجام شده است.

وی تاکید کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی، تقسیم‌بندی روستاهای هدف بر اساس محورهای توسعه و پیگیری جدی از استانداری‌ها برای بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های ذیربط استان جهت رفع موانع موجود و ارایه خدمات فنی و مشاوره‌ای برای توسعه روستاهای کشور صورت پذیرفت.


627
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش