معاون سامان شهرداری ها و دهیاری ها اعلام کرد: پرداخت 170 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 49 طرح درآمدزای روستایی

13 اردیبهشت 1396

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت : در قالب یکی از رویکردهای نوین در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، در دولت یازدهم 49طرح درآمدزای روستایی 170میلیارد ریال اعتبار دریافت کردند.

پرداخت 170 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 49 طرح درآمدزای روستایی

سعیدرضا جندقیان افزود: این اعتبارات به طرح های یاد شده 10 استان در قالب حمایت از طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها و به عنوان تسهیلات بانکی پرداخت شده است.    

وی به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با سایر دستگاه ها اشاره کرد و ادامه داد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با پست بانک ایران با هدف حمایت از طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها و پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها انجام شده است.

جندقیان در مورد ویژگی‌های بازپرداخت این اعتبارات نیز گفت: سود این تسهیلات 8 درصد و زمان تنفس آن یک ساله و مدت زمان بازپرداخت آن 48 ماه است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری و دهیاری ها تصریح کرد: تشکیل کمیته ملی وام دهیاری‌ها و تهیه چارچوب توجیه فنی - اقتصادی طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها و همچنین تهیه و ابلاغ راهنمای تدوین توجیه اقتصادی- فنی طرح های درآمدزای دهیاری‌ها و بسته راهنمای تهیه طرح‌های درآمدزای دهیاری‌ها نیز در راستای تحقق سیاست های مقاومتی از دیگر اقدامات انجام شده است .

وی ادامه داد :از سال 1382تا زمان حاضر 10 هزار و 300 میلیارد تومان از طریق دهیاری ها به روستاها تزریق شده که از این مبلغ 7 هزار و 300میلیارد تومان در دولت یازدهم بوده است.

جندقیان افزود : 71 درصد این اعتبارات در دولت یازدهم تخصیص یافته است و این نشان می دهد که به کمک مجلس قوانین خوبی در زمینه تخصیص اعتبارات روستایی تصویب شده است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری اعلام کرد: این اعتبارات به صورت نقدی، برای تهیه تجهیزات و ماشین آلات و همچنین آموزش دهیاران هزینه شده است.

منبع: ایرنا


656
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش