تمایل خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در گردشگری ایران، از برکات برجام است

29 شهریور 1395

به گزارش واحد خبری چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در فضای پس از توافق هسته‌ای، اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در بازار گردشگری ایران افزایش قابل توجهی داشته است، افزود: پس از اجرای برجام، حدود 40 گروه سرمایه‌گذار خارجی در سطوح مختلف برای بررسی و مطالعه بازار گردشگری کشورمان به ایران سفر کرده‌اند، برخی از این گروه‌ها در حال مطالعه وضعیت آینده اقتصاد و صنعت گردشگری ایران هستند و برخی نیز در حال آماده‌سازی مقدمات اولیه برای سرمایه‌گذاری در این بخش هستند.

او  اضافه کرد: این اتفاقات مثبت و تاثیرگذار از برکات اجرای برجام است، چراکه فضای مناسب برای رشد و توسعه صنعت گردشگری فراهم شده است و ما وظیفه داریم تا اطلاعات و راهنمایی‌های مناسب را در اختیار سرمایه‌گذارانی که علاقمند به ورود به بازار گردشگری ایران هستند، قرار دهیم.

رئیس همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی ادامه داد: امروز ذهن همه متوجه بخش گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این بخش است، وجود این باور که رشد و توسعه گردشگری، فواید و مزایای قابل توجهی برای کشور به همراه دارد به عنوان اصل و اساس کار در این بخش بسیار مهم است.

سلطانی‌فر در ادامه با بیان اینکه سرمایه‌گذاری نیازمند مطالعه، بررسی و امری زمان‌بر است، گفت: سرمایه‌گذاران خارجی با حضور در بخش‌های، آموزش نیروی انسانی، ارتقاء سطح خدمات و پیاده‌سازی مدیریت تاسیسات گردشگری حضور خود را آغاز می‌کنند و در گام‌های بعدی، پس از تثبیت حضور خود و ایجاد اعتماد متقابل، اقدام به سرمایه‌گذاری‌های مستقیم می‌کنند.

وی گفت: برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی گامی موثر در ارائه ظرفیت‌ها و معرفی فضای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری کشور است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: پنل‌هایی که در روز دوم همایش بین المللی سرمایه گذاری برگزار می‌شود، بسیار حائز اهمیت است و باید با برنامه‌ریزی، اهداف مشخص و از پیش تعیین شده از ملاقات‌های رو در رویی که در این روز بین سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برگزار می‌شود، در راستای رشد و توسعه صنعت گردشگری کشور بهره‌برداری شود.

رئیس همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: محتوای پنل‌ها و ملاقات‌هایی که در این همایش صورت می‌گیرد باید به صورت اجرایی و عملیاتی پیگیری شود.

قابل ذکراست کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران در سال جاری با محورهای مختلف در شهر تهران برگزار میشود.

 

چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران ،کنگره بین المللی مدیریت شهری ،همایش بین المللی مدیریت شهری ،همایش بین المللی مدیریت شهری ۹۵ ،جامع مدیریت شهری ،طراحی شهری ،مدیریت شهری ،نوسازی شهری ،ساخت وساز ،شهرسازی ،ایمن سازی شهری ،نوسازی شهری ، گردشگری ،صنغت گردشگری ،اقتصاد مقاومتی

 


1255
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش