لزوم تبدیل استان کرمان به یکی از مقاصد مهم گردشگری

23 شهریور 1395

به نقل از واحد خبری چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با توجه به اینکه کرمان جزو سه استان برتر در حوزه صنایع دستی است، نیازمند توجه به حداقل 7 هزار فعال این حوزه هستیم زیرا کرمان استان توانمندی در تولید، تنوع و خلاقیت در حوزه صنایع دستی می باشد.

به گزارش واحد خبری، "محمود وفایی" پیش از ظهر امروز 6 شهریورماه در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان (گام دوم مثلث توسعه اقتصادی) با فعالان اقتصادی و گردشگری با حضور معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی، حوزه گردشگری است، اظهار کرد: در استان کرمان به دلیل اینکه در سال های گذشته توجهات عمدتا به بخش های صنعت و معدن و کشاورزی معطوف بوده، گردشگری زیر سایه این حوزه ها بوده است.

وی با بیان اینکه با استقرار دولت تدبیر و امید و فضای منعطف ایجاد شده براثر برجام و رویکرد خوب استاندار، گردشگری به سمتی در حال حرکت است که نقش اساسی خود را در اقتصاد استان ایفا کند، تصریح کرد: انتظار این است که فعالان گردشگری و میراث فرهنگی استان کرمان مورد حمایت و توجه بیش از پیش قرار گیرند و استان کرمان می تواند به یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران تبدیل شود زیرا از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است.

وفایی بیان کرد: با توجه به اینکه کرمان جزو سه استان برتر در حوزه صنایع دستی است، نیازمند توجه به حداقل 7 هزار فعال این حوزه هستیم زیرا کرمان استان توانمندی در تولید، تنوع و خلاقیت در حوزه صنایع دستی می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: نیازمند پشتیبانی مجموعه دولت برای صادرات صنایع دستی هستیم و باید زمینه صادرات محصولات استان کرمان و ایجاد بازارچه دائمی در این زمینه فراهم شود و ما نیز مکان این بازارچه را آماده خواهیم کرد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت های حوزه میراث فرهنگی استان کرمان افزود: هفت خانه تاریخی را به سازمان همیاری شهرداری واگذار می کنیم تا تبدیل به مراکز اقامتی و گردگری بشود و استان کرمان از این حیث نیز پیشگام است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از کنگره بین المللی مدیریت شهری به بخش محورها مراجعه فرمایید.

کنگره بین المللی مدیریت شهری ،چهارمین کنگره جامع مدیریت شهری، همایش بین االمللی مدیریت شهری، همایش بین المللی مدیریت شهری 95،گرشگری ،حمل ونقل شهری، حمل ونقل ریلی، مدیریت شهری ،مدیریت شهرسازی ،حمل نقل جاده ای ،وزرات راه وشهرسازی


916
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش