آلودگی خاک اهواز و ماهشهر نگران‌کننده است

13 شهریور 1395

به گزارش واحد خبری چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران، به نقل از همشهری ، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از آلودگی نگران‌کننده خاک اهواز و ماهشهر خبر داد.

احمدرضا لاهیجان با اشاره به انجام مطالعاتی در خصوص آلودگی خاک و آب در استان اظهار کرد:‌ این مطالعات آلودگی در محیط‌های خاکی در اطراف اهواز و ماهشهر را نشان داد.

 

وی افزود: ‌این مطالعات را سه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز،‌ دانشگاه مشهد و دانشگاه صنعتی اصفهان انجام داده‌اند و نتایج آن به کشورهای کانادا و استرالیا ارسال شده است تا در آزمایشگاه بین‌المللی آنالیز شود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به این ‌که این آلودگی نگران‌کننده است، ‌گفت:‌ فلزات سنگین، ترکیبات آلی و فعالیت‌های صنعتی بیش‌ترین تاثیر را در بروز این آلودگی دارند.

 

لاهیجان‌زاده ادامه داد: به زودی گزارشی از نتایج این مطالعات به صورت کامل ارایه خواهیم کرد.

 

وی در خصوص انجام مطالعات در مورد سد گتوند نیز گفت: این مطالعات در خصوص مدت زمان حل شدن نمک‌های سد گتوند است و به نتایجی رسیده، ولی هنوز نمی‌توان به طور دقیق مدت زمان را اعلام کرد. این مطالعات در شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون ارایه خواهد شد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: این مطالعات به درخواست ما و توسط یک گروه متخصص و با حضور کارشناسان خارجی انجام شده است ‌و نتایج آن نیز در خارج از کشور آنالیز می‌شود.

 

لاهیجان‌زاده اظهار کرد:‌ قرارداد این مطالعات را ما در اداره کل حفاظت محیط زیست منعقد کرده و سازمان حفاظت محیط زیست اعتبارات آن را تامین می‌کند.

قابل ذکر است چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران در سال 96 در شهر تهران برگزار خواهد گردید که یکی از  محورهای آن بحث الودگی های محیطی و حفظ محیط زیست می باشد  و این موضوع توسط صاحبنظران این عرصه   به بحت و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

برچسب ها: چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران، کنگره مدیریت شهری، همایش بین المللی مدیریت شهری ایران، مدیریت شهری، حمل و نقل، ترافیک، زیباسازی شهری، نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران، دومین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ، شهر سازی نوین، مدیریت نوین شهری، ارتباط میان شهروندان و مدیران، توسعه پایدار شهری، بحران آلودگی آب، بحران آلودگی خاک


1311
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش