استقبال سرمایه گذاران در اجلاس جهانی شوراها نشان‌دهنده پیشرفت‌های چشمگیر ایران

6 شهریور 1395

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران گفت: استقبال سرمایه گذاران در اجلاس جهانی شوراها نشان‌دهنده پیشرفت‌های چشمگیر ایران است.

به گزارش واحد خبری چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران،‌ مرتضی کاظمیان،‌ اظهار داشت: حضور گسترده مقامات بین المللی، شهرداران، معاونان و مشاوران ارشد شوراها و شهرداری‌ها از کشور‌های مختلف، سرمایه گذاران و صاحبنظران خارجی در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 و نگاه مثبت آنان به این اجلاس و ایران نشانگر این است که با وجود تحریم‌ها، کشور ایران پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه‌های مختلف داشته است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه این اجلاس  بر استفاده بهینه از فرصت‌های ایجاد شده پس از رفع  تحریم‌ها تاکید و بیان کرده، امروز بعد از برجام و توافق هسته‌ای در شرایطی قرار داریم که ارتباط میان ایران اسلامی و کشورهای دیگر از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی، نزدیک تر و آسان تر شده و باید از این فضا استفاده و بهره برداری کنیم.

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران تصریح کرد: شهرداران خارجی در اجلاس از جمله شهردار دیورپول داکار نیز پس از سفر خود به ایران و شرکت در این اجلاس عنوان کرد در بازدید از تهران هرگز نمی‌توانستم تصور کنم که ایران اسلامی و پیشرفته امروزه که با مقاومت مردمانش در برابر تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که آمریکا برای آن ایجاد کرده است به این همه دستاورد رسیده باشد و به عنوان کشور تاثیرگذار در جهان اسلام قلمداد شود.

کاظمیان با بیان اینکه با نگاهی اجمالی به اقتصاد کشورهای قدرتمند به سهولت می‌توان به نقش فاینانس در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی جوامع مختلف پی برد گفت: نحوه آگاهی از منابع بین‌المللی برای تأمین مالی یک شرکت یا پروژه، خود دانشی است که در کشورهای درحال توسعه به آن نیاز فراوانی حس می‌شود در این ارتباط برای نخستین بار در ایران و در یک اقدام بی نظیر، سرمایه گذاران و شرکت‌های بین المللی از 11 کشور برای سرمایه گذاری به ایران آمدند.

وی اعلام کرد: کره جنوبی، چین، آمریکا، سوئیس، انگلستان، اسکاندیناوی، ترکیه، عراق، ایتالیا، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان و ده‌ها شهرداری و شرکت‌های داخلی در تالار مذاکرات سرمایه گذاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016، حضورداشتند که طی دو روز با هم مذاکرات فشرده‌ای در خصوص سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف شهری داشتند.

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران اضافه کرد: انعقاد تفاهم نامه‌ایی به ارزش حدود620 تریلیون ریال، 2 برابر بودجه عمرانی کشور با موضوع پروژه‌های شهری در این اجلاس  نشانگر وجود پتانسیل‌های بیکران سرمایه گذاری در شهرهای کشورمان است.

قابل ذکر است چهارمین دوره کنگره بین المللی جامع مدیریت شهری به صورت گسترده تر در سال 96 برگزار خواهد گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دبیرخانه کنگره تماس حاصل نموده و به بخش محورها مراجعه نمایید. 

برچسبها: چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران، کنگره مدیریت شهری، همایش بین المللی مدیریت شهری ایران، مدیریت شهری، حمل و نقل، ترافیک، زیباسازی شهری، نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران، دومین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ، گردشگری و محیط زیست، 


1212
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش