ارسال نتایج کاربردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و سومین کنگره بین المللی مدیریت شهری به دولت و مجلس

6 شهریور 1395

به گزارش دبیرخانه چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد خبری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 ، مرتضی کاظمیان با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 افزود: نتایج و خروجی ارزشمند و کاربردی 40پنل تخصصی که با حضور نخبگان، اساتید و مدیران کل سازمان های ذیربط در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران برگزار شد بعد از ارسال به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از سوی دبیرخانه دائمی به جد پیگیری خواهد شد و نتایج هر یک از آن به طور کامل در اختیار رسانه ها قرار می گیرد .
وی ادامه داد: همچنین در این خصوص به صورت فصلی جلسات تخصصی با سازمان های مدیریتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون های مرتبط برای پیگیری خروجی های اجلاس برگزار می شود.
کاظمیان ابراز امیدواری کرد با توجه اطلاع رسانی گسترده در سطح بین المللی، این اجلاس در سال های آتی تبدیل به یکی از مهم ترین رویدادها در سطح آسیا و جهان خواهد شد، گفت : مرکز همایش های بین المللی توسعه داتیس، مجری و ستاد رسمی برگزاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 و اجلاس در 4 دوره آتی تا سال 2021 برگزاری این اجلاس را بر عهده دارد.
وی در خصوص حامیان معنوی اجلاس نیز اعلام کرد: شورایعالی استانها، شورای اسلامی شهرتهران، شهرداری تهران،شورایعالی شهرسازی ومعماری ایران، وزارتخانه های راه وشهرسازی، امور خارجه ایران، ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهنگ و ارشاداسلامی، نیرو، ورزش و جوانان، بانک شهر و بیش از 50 حامی معنوی دیگر از سازمانهای مدیریتی،دانشگاههای سراسرکشور از حامیان این اجلاس محسوب می شوند .
رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران با اشاره به برگزاری40 نشست تخصصی، کارگاه آموزشی در نخستین اجلاس در تهران گفت: این نشست ها وکارگاه ها با حمایت علمی سازمانهای ذیربط و استادان، مدیران و صاحبنظران نخبه و اعضای شورای شهر خارجی در تمامی حوزه های حائز اهمیت مدیریت شهری همچون گردشگری، مدیریت بحران؛ محیط زیست، شهر هوشمند، حمل ونقل، سرمایه گذاری شهری، اقتصاد شهری، شهرسازی و معماری، مدیریت پسماند، حقوق شهروندی و . . . برگزار شد.
کاظمیان تاکید کرد: مرکزهمایش های بین المللی توسعه داتیس، مجری و ستاد رسمی برگزاری این اجلاس ها به منظورتوسعه همه جانبه عرصه مدیریت شهری عزم خود را بیش از پیش جزم کرده تا با ادامه مشارکت ها و حمایت گسترده و ارزشمند کلیه حامیان معنوی و علمی، گام های موثر دیگری را در دستیابی به توسعه چشمگیر مدیریت شهری کشور، در راه اقتدار ملی بردارد.
وی گفت: در دوره های آتی ایده ها و برنامه های بسیار متنوع تر از دوره نخست در نظر گرفته شده است .
کاظمیان افزود: با توجه به نگاه مهمانان بین المللی اجلاس و دیدگاه و نظرات آنان به پیشرفت های چشمگیر ایران، مکاتبات و ارتباطات تنگاتنگی با بسیاری از کشورها از هم اکنون آغاز شده است . 
وی با تاکید بر دستاورد بسیار چشمگیر اجلاس نخست که منجر به انعقاد تعداد کثیری تفاهم نامه سرمایه گذاری به ارزش620 تریلیون ریال و به میزان 2 برابر بودجه عمرانی کشور در بخش تالار مذاکرات سرمایه گزاری این اجلاس شد، گفت : یکی از وظایف دبیرخانه دائمی این اجلاس پیگیری جدی تفاهم نامه های امضا شده تا رسیدن به قرارداد نهایی است و برای این امر مکانیزم های مختلفی طراحی شده است.
کاظمیان ادامه داد : در دوره آتی اجلاس علاوه بر برنامه های اجرا شده، با حضور مهمانان بین المللی برنامه های متنوع تر از جمله تالار تبادل فناوری اطلاعات که مورد تاکید ریاست محترم جمهور در مراسم افتتاحیه هم بود و همچنین تالار بین المللی فرهنگ و گردشگری و دیگر برنامه ها در نظر گرفته شده است. 

قابل ذکر است چهارمین دوره کنگره بین المللی جامع مدیریت شهری به صورت گسترده تر در سال 96 برگزار خواهد گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دبیرخانه کنگره تماس حاصل نموده و به بخش محورها مراجعه نمایید. 

برچسبها: چهارمین کنگره بین المللی مدیریت شهری ایران، کنگره مدیریت شهری، همایش بین المللی مدیریت شهری ایران، مدیریت شهری، حمل و نقل، ترافیک، زیباسازی شهری، نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران، دومین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ، گردشگری و محیط زیست، 


1231
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

تماس

02133699093-4

09193519331

02189786524

pconf.org[at]gmail.com

حامیان

مرکز همایش